Αρχική
Νέα & Ανακοινώσεις
Ανακοινώσεις
Κατάθεση Δελτίου Απογραφής (ΔΑ) στις αρμόδιες Στρατολογικές Υπηρεσίες
![](/autosch/joomla15/media/system/images/arrow.png)
![](/autosch/joomla15/media/system/images/arrow.png)
![](/autosch/joomla15/media/system/images/arrow.png)
Back To Top
Σας διαβιβάζουμε το έντυπο οδηγιών του με αρ. πρωτ. Φ.430/87/392905/07-11-2022
(141106/Δ4/15-11-2022/ΥΠΑΙΘ/
θέμα «Προσέλκυση-Επιλογή- Κατανομή Στρατεύσιμου Προσωπικού (Κατάθεση Δελτίου
Απογραφής γεννηθέντων το έτος 2005)»σχετικά με την υποχρέωσή τους για κατάθεση Δελτίου Απογραφής
(ΔΑ) στις αρμόδιες Στρατολογικές Υπηρεσίες Δελτίου Απογραφής κατά το χρονικό διάστημα
από 02 Ιανουαρίου 2023 έως 31 Μαρτίου 2023. Η συμπλήρωση και κατάθεση του Δελτίου
Απογραφής είναι δυνατόν να πραγματοποιείται με οποιονδήποτε από τους παρακάτω
τρόπους:
α) Ηλεκτρονικά, μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης
(www.gov.gr) με χρήση κωδικών taxisnet, επιλέγοντας από την κατηγορία «Στράτευση»,
τη διαδρομή «Απογραφή» -> «Κατάθεση Δελτίου Απογραφής Στρατεύσιμων».
β) Σε οποιαδήποτε Στρατολογική Υπηρεσία (ΣΥ) ή Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ)
για τους διαμένοντες στην Ελλάδα.
γ) Σε οποιαδήποτε Ελληνική Προξενική Αρχή για τους διαμένοντες στο εξωτερικό
Αν ο φοιτητής αποτύχει περισσότερες από τρεις (3) φορές στο ίδιο μάθημα, δύναται να ζητήσει, με αίτησή του προς τον Πρόεδρο του Τμήματος, να αξιολογηθεί από τριμελή επιτροπή, η οποία αποτελείται από διδακτικό προσωπικό του ίδιου ή άλλου Τμήματος του Α.Ε.Ι. με γνωστικό αντικείμενο ίδιο ή συναφές με αυτό του προς εξέταση μαθήματος, στην οποία δεν δύναται να συμμετέχει ο διδάσκων του μαθήματος.
Ανακοινώθηκαν από τς Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, οι αναμορφωμένοι αξιολογικοί πίνακες δεκτών υποψηφίων εκπαιδευτικών μετά τις ενστάσεις, για πλήρωση θέσεων θητείας σε Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία ανά Περιφέρεια. Για το το πρόγραμμα συνεντεύξεων ανατρέξετε στην ιστοσελίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης που έχετε υποβάλει την αίτησή σας. Πατήστε, αντίστοιχα, παρακάτω για να ανοίξετε τους πίνακες:
Την έναρξη εγγραφών επιτυχόντων από το Παράλληλο Μηχανογραφικό για τις Δημόσιες Σχολές Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ.) του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού για το έτος κατάρτισης 2024-2025, από την Δευτέρα 29 Ιουλίου 2024 από τις 09.00 μέχρι και την Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2024 στις 15.00, ανακοίνωσε το υπουργείο Παιδείας.
Designed by www.diablodesign.eu.